fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Rynek pracy osób niepełnosprawnych

W Łodzi podczas specjalnej konferencji na ten temat rozmawiali pracodawcy, przedstawiciele uczelni i osoby niepełnosprawne.Pracodawcy często nie wiedzą jak wkomponować osoby niepełnosprawne do swoich zespołów. - Nie mam obu rąk i to widać od razu na rozmowie kwalifikacyjnej, nie jestem w stanie ukryć tego faktu. Od pracodawców oczekuję zrozumienia dla różnorodności o tym co może ona wnieść - mówi uczestniczka konferencji Katarzyna Rogowiec.

- Sytuacja zmienia się mimo wszystko na lepsze. Spada ilość osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, coraz więcej z nich ma pracę. Generalnie spada też poziom bezrobocia wśród tej grupy, chociaż wciąż jest wyższy, wynosi około 12 procent w stosunku do bezrobocia podstawowego, które w Polsce wynosi około 6-7 procent - komentuje Wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli Wojciech Kutyła.

Według danych z łódzkich uczelni. Niepełnosprawni absolwenci również coraz częściej znajdują pracę po ukończeniu studiów.

Źródło.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem